Szukaj

Weź się za robotę ! Czyli jak przestać być debilem i stać się mężczyzną.


W Polsce mamy obecnie kryzys. Kryzys męskości i kobiecości. Kryzys małżeństwa. Kryzys ojcostwa. Pojawiają się różnego rodzaju dewiacje seksualne. Chore ideologie. Model rodziny jest przewracany na głowę. Rozwody. Mężczyźni nie wiedzą do końca co to znaczy być mężczyzną. Kobiety nie wiedzą do końca co to znaczy być kobietą. Kto jest temu winien ?

My mężczyźni.

Aby wyjaśnić ci dokładnie, na czym polega problem muszę najpierw wyjaśnić ci dokładnie, na czym polega bycie mężczyzną. Jeżeli uważasz, że bycie mężczyzną polega na samorealizacji, posiadaniu drogiego auta, wielu kobiet i „kupie kasy” to nie jesteś mężczyzną. Jesteś debilem. Chłopcem w ciele mężczyzny z niedorozwojem umysłowym. Ale nie dla tego że pragniesz tego wszystkiego. My faceci też tego pragniemy. Jest jednak pewna rzecz która różni ciebie (chłopca) od nas (mężczyzn). Jaka ?

Moment w którym zdajemy sobie sprawę że mama nie do końca miała rację.

Każda mama kocha swojego „synka”. Chce dla niego jak najlepiej. Chce aby się realizował. Aby się wykształcił. Miał dobrą pracę. Był ustatkowany. To normalne. Mama chce jak najlepiej dla swoich dzieci. To jest instynktowne. Dorastasz w takim przekonaniu. W przekonaniu że jesteś „wyjątkowy”. Że zasługujesz na więcej niż inni. Że ci się należy. To też jest normalne. Normalne wśród chłopców. Ale w życiu każdego chłopca powinien przyjść jeden bardzo ważny moment. Ten moment jest momentem w którym przechodzisz z bycia chłopcem do bycia mężczyzną. Moment w którym zdajesz sobie sprawę że tak naprawdę NIE JESTEŚ PĘPKIEM ŚWIATA. Że coś innego lub ktoś inny może być ważniejszy od ciebie...

Tutaj rodzi się w tobie męskość...

A więc czym jest ta męskość ? Męskość to praca, dyscyplina i poświęcenie. W momencie gdy zdasz sobie sprawę z tego że oprócz ciebie na tym świecie istnieją jeszcze inni ludzie i ci ludzie nie istnieją tylko po to aby zaspokajać twoje potrzeby i zachcianki zaczynasz zastanawiać się nad tym jaką rolę pełnisz i jaką rolę powinieneś pełnić na tym świecie. Przestajesz kierować się własnymi zachciankami. Własnymi potrzebami. Zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego że twoje działania mają konsekwencje. Konsekwenje które wpływają nie tylko na ciebie ale także na innych ludzi. Na twoich najbliższych. Na twoją żonę. Na twoje dzieci. Wiedząc już że nie jesteś „Piotrusiem Panem” zaczynasz zauważać błędy jakie popełniłeś. Zdajesz sobie sprawę z tego że jesteś debilem. Ten moment jest dobry. Gdy facet zdaje sobie sprawę z tego że jest debilem to jest to jego końcowy etap przejścia w dorosłość. Końcowy etap stania się prawdziwym mężczyzną. Od tego momentu zaczynasz nabierać charakteru. Męskiego charakteru. Zaczynasz wyznaczać w swoim życiu priorytety. PRAWDZIWE PRIORYTETY (nie dupeczki i drogie auta). Zdajesz sobie sprawę z tego że bycie mężczyzną to dotrzymywanie danego słowa. Branie odpowiedzialności za swoje czyny oraz ludzi którzy na tobie polegają. Bycie konsekwentnym w tym co się robi. Oczywiście kobiety twierdzą że my faceci nigdy tak naprawdę do końca nie dojrzewamy i jest w tym „ziarenko” prawdy. Nie da się być 100% dojrzałym mężczyzną. Nie o to w tym chodzi. Chodzi tu o to abyś jako facet przed śmiercią nie wstydził się spojrzeć w lustro.

204 wyświetlenia0 komentarz
DOŁĄCZ DO NASZEJ LISTY POWIADOMIEŃ

© 2019 by Paweł Romanowski. Proudly created with Wix.com